Editörden

0

Bu site, müzikçilerin zamanını müzikseverler adına insafsızca çalan bir gazetecinin vicdan azabının ürünüdür.

Gazete ya da dergide yayımlanmak üzere hazırlanan, sayfalarda yeterli yer bulunamayınca okura özetlenerek yansıtılan kapsamlı özel söyleşilerin tam metnini sınırsız erişime açmak amacıyla 2006 Şubatı’nda kurulmuştur.

16 yılı geride bırakan Müzik Söyleşileri, geçmişin dergilerinde, gazetelerinde yayımlanıp unutulan metinlerin de eklenmesiyle zenginleşip Türkiye’nin özel müzik röportajları alanındaki en geniş arşivine dönüşmeyi hedefliyor.

Sitedeki metinler ağırlıklı olarak gazeteci Serhan Yedig’in 1980’lerden günümüze müziğin her alanından besteci, yorumcularla yaptığı mülakatlardan oluşuyor. Gazete ve dergilerde yayımlanan, kayda geçmesi gereken önemli söyleşiler ve röportajlar erişilebildiği, yayımcısından ya da yazarından izin alınabildiği oranda içeriğe ekleniyor. Bu konuda okurlarımızın katkısına açığız. Özellikle geçmişte yayımlanmış önemli metinlere rastladığınızda cep telefonunuzla sayfa fotoğrafını çekip info (at) muziksoylesileri.net adresine gönderebilirsiniz.

Müzik Söyleşileri’ndeki tüm metinlerin yayın hakkı yazarına aittir, kısmen dahi olsa izinsiz alıntı yapılamaz. “Arşivlerden” bölümündeki tarihi metinler internete aktarılırken içerik hırsızlarına karşı şifreli imzayla korumaya alınmıştır. Bu amaçla, içeriği zedelemeyecek değişiklikler yapılmıştır. Araştırmacı ve yazarlara çalışmalarında kullanmak üzere orijinal yayınlara ulaşmaları tavsiye edilir.

Müzik Söyleşileri’ne hoşgeldiniz…

Serhan Yedig

Share.

Leave A Reply

15 − 14 =

error: Content is protected !!